خانه / چرم / تولید چرم / مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه
مراحل تولید چرم شترمرغ
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه

مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه

مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه، در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسد، اما پس از آشنایی بیشتر با روند دباغی و ساخت چرم طبیعی شترمرغ، می توان فهمید که نیاز به تجربه و نیاز به دانستن فرمول هایی برای تولید است.

اغلب افراد در کار تولید و پرورش شترمرغ و کشتار کنندگان شترمرغ سعی در این دارند که خود پس از کشتار و جدا سازی پوست خام شترمرغ، آن را دباغی نمایند و مداوم در حال کسب اطلاعات در مورد نحوه دباغی و ساخت هستند ولی نمی دانند که به سادگی امکان تولید چرم وجود ندارد.

مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه

مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه در چهار مرحله طبقه بندی یا دسته بندی می شود که اغلب آنها را همه ی افراد می دانند، این مراحل بسیار ساده است و منبع یادگیری آن که در خاورمیانه برای تولید چرم شترمرغ استفاده می گردد، آفریقا بوده و این به خاطر اولین و بزرگترین پرورش دهنده شترمرغ در جهان است و در دباغی پوست خام شرمرغ نیز شهرت و تجربه در چندین قرن دارند.

مراحل تولید چرم شترمرغ

آموزش و یادگیری مراحل تولید چرم شترمرغ کار راحت و ساده ای نیست و حتی اگر فردی بتواند این مراحل را یاد بگیرید برای دباغی پوست خام نیازمند سرمایه بسیاری زیادی است، زیرا نیاز به دستکاه و تجهیزات دارد و در مرحله بعد باید مواد اولیه تولید جرم خریداری گردد.

مراحل تولید چرم شترمرغ
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه
  • مرحله اول دباغی چرم شترمرغ

پوست خام این پرنده تبدیل به سالامبور می گردد تا پیش زمینه مراحل بعدی فراهم گردد، در واقع مواد اسیدی همچون سولفات سدیم، کربنات کلسیم، هیدروکسید سدیم باعث سالامبور شدن پوست می گردد.

  • مرحله دوم تبدیل سالامبور به وت بلو

در این مرحله مواد اولیه دیگری مثل سولفات کروم اضافه می شود که روند تولید حدود ۵ الی ۱۰ روز در قسمت طول می کشد البته بستگی به حجم تولید و میزان ورودی پوست خام به کارخانه دارد.

مراحل تولید چرم شترمرغ
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه
  • مرحله سوم تبدیل وت بلو به کراست

این مرحله جزء مراحل حساس و مهم می باشد زیرا در این قسمت هر کارخانه تقریبا به شیوه ای عمل می کند و همچنین هر پوست خام ساز و کار دباغی اش با پوست حیوانات دیگر تفاوت زیادی دارد، که این تقرییا بصورت محرمانه است،‌ زیرا پوست خام شترمرغ کمی حساس تر است و چنانچه کمی مواد مواد کم یا زیاد گردد رنگ کراست آن تفاوت می کند و در  مرحله بعدی یعنی دایکراست و فینیش به مشکل می خورد و البته کراست، به عنوان یک چرم خام محسوب می شود و ارزش دارد و  همینگونه نیز فروش می رود.

مراحل تولید چرم شترمرغ
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه
  • مرحله چهارم، تبدل کراست به دایکراست و فنیش یا همان رنگی

در این مرحله چرم با توجه به رنگ سفارش داده شده از سوی افراد، در دستگاه بالوان قرار می گیرد. بیشتر رنگ هایی که مورد استفاده است و برای رنگی کردن یا فینش نمودن استفاده می شود از نوع درجه یک است.

کارخانه تولید چرم شترمرغ

کارخانه تولید چرم شترمرغ با داشتن دانش و تجربه فراوان در امر دباغی پوست شترمرغ، همیشه توانسته بهترین کیفیت را ارئاه دهد، این زمانی بطو واقع درک و احساس می شود که نمونه کیفیت های تولیدی را از طریق کارخانه های متفاوت بدست آورد و سپس با توجه به کیفیت های هر کارخانه تصمیم گیری نمود.

کارخانه تولید چرم شترمرغ
مراحل تولید چرم شترمرغ در کارخانه

همیشه کیفیت در راس انتخاب افراد مختلف قرار گرفته است و سی می کنند هنگام خرید و سفارش چرم شترمرغ نوع درجه یک را درخواست دهند تا پیشرفت خوبی در تجارت خود داشته باشد، اما چنین چیزی به ندرت امکان پذیر است اما بیشتر شرکت های گرید A’B”C را با یکدیگر عرضه می کند ولی کارخانه متخصص در امر تولید چرم شترمرغ قادر است هر کدام به تنهایی به سفارش مشتریان عرضه نماید.


راه های ارتباطی با مدیر فروش:
جهت خرید چرم شترمرغ میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سعید رحیمی (مدیر فروش چرم شترمرغ )
شماره موبایل: 09129489233
فکس: 0218974847
سامانه پیام کوتاه: 30004554554415
تلگرام: arjleather@
اینستاگرام: arjcharm
پست الکترونیکی: arjleather@gmail.com
آدرس: مشهد - تهران: فرجام

مطلب پیشنهادی

قیمت روز هر فوت چرم پوست شترمرغ

قیمت روز هر فوت چرم پوست شترمرغ

قیمت پوست و چرم شترمرغ یکی از مهم ترین ملاک های خرید افراد است، که …

دیدگاهتان را بنویسید